Ponadczasowe Koszule

Podstawą męskiego ubioru jest klasyczna koszula. To ubiór, który wywarł największy wpływ na modę męską. Od lat była zarezerwowana wyłącznie dla mężczyzn. Podlegała nieustannym przekształceniom, ponieważ pierwotnie była ściśle ukrywaną bielizną. Częstym zmianom ulegała jej długość. Dla mniej zamożnych była codziennym ubiorem noszonym samodzielnie. Koszule szyte były z naturalnych materiałów. Minęło sporo czasu zanim okrzyknięto je kwintesencją elegancji. W efekcie zmian stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być znacznie bardziej wyeksponowana. Ówczesne koszule były bardzo strojne. Często były zdobione barokowymi kołnierzami. Z biegiem lat stawiano jednak na skromność w ubiorze. Coraz częstsze były bardziej stonowane materiały, które wyparły efektowne jedwabie i satyny.
Współczesna koszula męska stała się powszechna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Koszule, zwłaszcza w śnieżnobiałej bieli są znakiem największej elegancji. Współczesne modele posiadają sztywny kołnierzyk oraz zapięcia na guziki. Biała koszula może uchodzić za nudną. Nic bardziej mylnego. Oryginalnego charakteru dodają jej kołnierzyki w kształtach dopasowanych do owalu męskiej twarzy. Najbardziej pasujące do muchy są kołnierzyki półwłoskie, a te charakteryzujące się najwyższym stopniem formalności to kołnierzyki łamane. Należy zestawiać je z koszulami do smokingów i fraków. W nieco wygodniejszym ubiorze świetnie sprawdzają się kołnierzyki zapinane na guziki. Najbardziej nieoczywiste są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Spójrzmy także na szeroki przekrój modeli męskich koszul. Uniwersalna i wygodna koszula powinna być drugą skórą i gwarantować najwyższą swobodę. Należy wybierać najwyższej jakości materiały naturalne, które posłużą wiele lat. Domieszki elastycznych włókien pozwalają na bardziej wyszczuplone kroje oraz są szczególnie cenione przez panów o nieregularnych sylwetkach. Wyróżniamy m.in. pożądane kroje slim fit. Węższe koszule są bestsellerami, ponieważ gwarantują fenomenalne optyczne wyszczuplenie. Nie bez znaczenia dla ostatecznego wyglądu są używane tkaniny. Dostępny wybór jest imponujący. Z łatwością można wybrać kolorowe kratki lub bardziej subtelne prążki. Zależnie od gustu możemy stawiać na mniej lub bardziej widzialną fakturę tkaniny. Jesienią warto zainteresować się grubszymi, sportowymi koszulami, które razem z kołnierzykiem typu button down stanowią świetną bazę do weekendowej stylizacji.
A więc jakie cechy ma idealna, elegancka koszula? Najważniejsze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W kolekcjach marki panowie znajdą eleganckie koszule męskie. Białe i błękitne modele sprawdzą się na co dzień do biura. Zaciekawić mogą również unikatowe abstrakcyjne desenie. Dzięki wysokim jakościowo tkaninom eleganccy mężczyźni z pewnością stworzą wytworne zestawy formalne.